Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. února 2020 Liliana

Malý velký nok

15. 01. 2020 20:47:16
Pan doktor Vyvadil podal trestní oznámení na starostu Řeporyjí Pavla Novotného za jeho vystoupení v ruské televizi. A mne napadlo, co je pan Vyvadil zač? Tedy myslím charakterově.

SSSR , konkrétně Moskvu jsem poprvé navštívil v roce 1983, jako čerstvě plnoletý studentík , když jsem si sehnal finančně lukrativní brigádu na stavbě , tehdy ještě Československého, kulturního centra na moskevské periferii v Čertanovu.

Už po krátkém seznámení s sovětskou realitou, jsem si položil otázku: Jak ? Jak je možné, že někdo, kdo si říká Čech je po osobním seznámení se s sovětskou realitou, schopen něco tak odporného prosazovat a organizovat ve své vlasti? Co to muselo být za lidi? Měl jsem tehdy na mysli tlupu bezpáteřních, kariérních, zbabělých pseudopolitiků, s morálním profilem krysy, kteří si říkali moskevské vedení KSČ. Později jsem slyšel argumenty, oni nevěděli, žili v izolaci, věřili v ideu a podobně. To je nesmysl. A pokud byli skutečně tak hloupí, tak neměli právo řídit ani koloběžku, natož stát.

Tehdy jsem ještě netušil, že z následujích dvaceti let strávím skoro polovinu napřed v SSSR a pak v Rusku. Poznal jsem tam spousty sympatických a dobrých přátel, oblíbil si některé ruské spisovatele, herce, filmy, rockové kapely, poznal hezká místa a památky, ale jedno jsem nedokázal strávit nikdy , a to sovětský a následně ruský politický systém. Byla a zůstává to pro mne byrokratická orientální despocie s nulovou hodnotou řadového jednotlivce pro systém. Chápu smyslupnost ekonomické spolupráce s Ruskem, ale nerozumím jak může normální Evropan vidět v ruském politickém systému nějaký ideologický vzor.

Ale najdou se, tedy nevím jestli normální, ale každopádně Evropané, kteří ruskému politickému systému evidentně fandí a snad v něj dokonce i věří. Jako třeba JUDr.Vyvadil, který podal trestní oznámení na Pavla Novotného pro výtržnictví. Text trestního oznámení zveřejnil na svém blogu v Parlamentních listech. Některé pasáže mne docela zaujali.

Ve světle této judikatury první podezřelý zjevně narušil veřejný klid a pořádek, neboť jeho vystoupení politika v zahraniční televizi snížilo vážnost rozhodující části české veřejnosti, která sledovala toto vystoupení a následný záznam. První podezřelý sám působil jako silně podnapilý či pod silným vlivem drog. Příkladmo tloukl hlavou o podložku, dělal nejrůznější primitivní posunky, ťukal se na čelo v reakci na dotazy redaktorů, označoval zjevně střízlivé a komunikativní redaktory, že jsou opilí či zfetovaní. Obsahově pak podporoval plán na výstavbu památníku Ruské osvobozenecké armádě, která byla nedílnou součástí nacistické armády a podílela brutálně na zločinech proti lidskosti například při násilné likvidaci varšavského povstání.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/trestni-oznameni-na-nejodpudivejsiho-politika-dneska-odeslo

Docela by mne zajímalo, zda soudruh advokát vůbec někdy ten pořad ve kterém Pavel Novotný vystupoval tj. 60 minut Skabejevové a Popova viděl. Jedná se o propagandistické show nejhrubšího ražení silně zaměřený hlavně proti Ukrajině Pořad je oblíbeným terčem různých parodií a jeho protagonisté patří do kategorie novinářů lidově nazývaných Putinova žumpa. Pořady jsou plné polopravd a občas i otevřených fake news, většinou převzatých od ostatních propagandistů ale minimálně ve dvou případech ( za rok 2019) i autorských. Pořad je koncipovaný jako uřvaná diskuze, kde zřejmě podle režie nejvíc řvou zastánci Kremlu, takže vždy vítězí. Novotný do formátu pořadu svým vystupováním dokonale zapadl a pobouřil tak akorát Urválka, pardon, Vyvadila.

Pro ilustraci, názvy některých z posledních diskuzí 60 minut

„ Lotyšsko vybírá peníze na boj Ukrajiny s Ruskem“

„ Svět je v šoku z Trumpova idiotství „

„Polsko se zbláznilo, přirovnalo Sovětský svaz k nacistickému Německu“

Výběr z pořadů 60 minut najdete například na:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL0vZ0dCMJuU2b3T5F8zMVXBi31HjjnuAQ

Ještě půvabnější je další pasáž z Vyvadilova trestního oznámení :

2, První podezřelý následně 15. prosince opět v souvislosti s dalším pořadem ruské televize Zvezda uvedl, že až vyhraje válku s Ruskem, pověsí ministra zahranií Sergeje Lavrova. V průběhu natáčení vytáhl velký útočný nůž, obrátil jej proti redaktorům a řekl redaktorům: Vás nechám žít, ale Lavrov musí viset. Jde tedy o další skutek pokračujícího trestného činu výtržnictví a zřejmě i nebezpečného vyhrožování, který svou otrlostí nemá v historii obdoby.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/trestni-oznameni-na-nejodpudivejsiho-politika-dneska-odeslo

Tady mne napadá : a není to málo Vyvadile Vyvadiloviči ? Jen jeden Novotný, co takhle Zeman Miloš ?

Zeman: Ruský článek o roku 1968 napsal šílenec. Medveděv text odmítl

Český prezident Miloš Zeman označil článek na ruském armádním webu za čin novinářského šílence. Od článku se po výzvě Zemana odpoledne distancoval premiér Dmitrij Medveděv. Web ruské armádní televize Zvezda v úterý napsal, že Československo by mělo být vděčné za sovětskou invazi v roce 1968. Za publikaci textu se později omluvil.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/milos-zeman-protest-clanek-okupace-1968-rusko-omluva-medvedev.A171122_094255_zahranicni_ert

No a taky mne docela zaujala další pasáž z doktorova trestního oznámení . Podtrhuji

Vystoupení 1. podezřelého vyvolalo vlny neskutečného odporu mezi veřejností nejen kvůli již zmíněnému charakteru vystoupení, ale i proto, že je historickým faktem, že díky Sovětskému svazu, který v prvních letech války v podstatě až do vylodění spojenců v Normandii, nesl rozhodující tíži boje proti nacismu a fašismu, kdy zároveň tato fáze založila zlom průběhu II. světové války.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/trestni-oznameni-na-nejodpudivejsiho-politika-dneska-odeslo

Tak mne napadá, že doktorovi křivdím a pořad 60 minut kouká, tedy alespoň na díl „Polsko se zbláznilo, přirovnalo Sovětský svaz k nacistickému Německu“

A taky mne napadá zda nepodat trestní oznámení na Vyvadila za to , že popírá existenci II.sv.v. v období od 1.9.1939 do 22.6.1941. No nejsem zvláštní fanda policie, ale tohle jim udělat nemůžu, už tak je mi jich líto, že se budou muset zabývat tím blábolem toho noka.

Trochu mne ale znervózňuje, že figurky typu Vyvadila jen tak běhají v naší společnosti, ano z jedné strany je to srandovní rudý nok ale neměli bychom zapomínat co se může stát, kdyby se náhodou podobní noci přemnožili. Neříkám, že bychom je měli izolovat, ale dávat si na ně pozor, by asi mělo smysl.

Autor: Václav Dlouhý | středa 15.1.2020 20:47 | karma článku: 36.54 | přečteno: 2558x

Další články blogera

Václav Dlouhý

Antichvilkaři

Tak nám Milion chvilek oznámil další demonstraci. Na prvního března, tentokrát proti Křečkovi. A společnost to jako obvykle rozdělilo.

14.2.2020 v 9:29 | Karma článku: 38.40 | Přečteno: 7678 | Diskuse

Václav Dlouhý

Prezident je mrtvý, ať žije předseda.

Osobně si myslím, že nejvhodnější pozice pro Putina je místo na lavici obžalovaných u Haagského tribunálu. Přesto jsem se nemohl ubránit určitému zvrácenému obdivu k jeho poslední domácí politické manipulaci.

18.1.2020 v 9:29 | Karma článku: 21.80 | Přečteno: 554 | Diskuse

Václav Dlouhý

Rusofob kam se podíváš.

Rusofobie je důležitý prvek současné ruské propagandy. Něco jako podlý imperialista pro komunisty. Umožňuje vzbuzovat u jednodušších spoluobčanů pocit života v obklíčení zavilými nepřáteli.

12.1.2020 v 9:07 | Karma článku: 43.26 | Přečteno: 9599 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Miroslav Gruner

Koronavirus a naděje. Z Lán i ze Strakovky. Taky laciný zájezdy do Itálie letos!

Koronavirus přinese radost jak premiérovi, protože asi bude možno tím pádem snadno zakázat demonstrace milionu chvilek, to ze zdravotně-preventivních důvodů. A ovšem i naději mnoha zlým ošklivým nepřátelům churavějícího Miloše Z.

25.2.2020 v 14:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 32 | Diskuse

Ladislav Větvička

Pubertalni Pirati namalovali kosočtverec na vrata a fčil si tleskaju, jak su dobři

Jak male děcka. Tajak zme my malovali kosočtverce susedum na vrata, když nas vyhaňali ze zahrady, bo zme kradli kobzole do ohňa, tak samo se zachovali prašti radni.

25.2.2020 v 14:14 | Karma článku: 32.88 | Přečteno: 688 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Česko prý má pandemický plán, bude nám ale něco platný…?

Dle slov našeho pana ministra zdravotnictví je naše země na případnou výzvu zvanou koronavirus, údajně připravena. Máme prý pandemický plán...

25.2.2020 v 11:51 | Karma článku: 30.91 | Přečteno: 1089 | Diskuse

Jiří Turner

Budeme mít symbol rekatolizace i symbol odporu proti putinizaci!

V brzké době bude na Staroměstském náměstí znovupostaven Mariánský sloup a náměstí před ruskou ambasádou ponese jméno Borise Němcova, který byl za svého života neoficiálním „předsedou fanklubu“ Vladimira Vladimiroviče.

25.2.2020 v 11:23 | Karma článku: 11.95 | Přečteno: 354 | Diskuse

Jan Bartoň

Čínská chřipka sto let od španělské

Světová pandemie tak zvané španělské chřipky probíhala v letech 1918 až 1920. I ona měla ale pravděpodobně původ v Číně a v českých zemích si vyžádala desítky tisíc obětí.

25.2.2020 v 8:00 | Karma článku: 29.01 | Přečteno: 3092 | Diskuse
Počet článků 123 Celková karma 25.51 Průměrná čtenost 1026

Věčný hledač čehokoliv. P.S. kašlu na interpunkci :-)

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Vždycky jsem byla obdařenější prsatice, směje se Lucie Benešová

Chtěla domek na Sicílii, ale nakonec si pořídila hezké místo pro stavbu v Jizerských horách. „Mám plno plánů, pořád...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Hospody, kolo a památky. Orlando Bloom si v Česku užívá se psem i snoubenkou

Orlando Bloom (43) natáčí v české metropoli seriál Carnival Row. Kromě herectví se tu nejčastěji věnuje svému psovi,...