Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Jsem rád , že jsem Čech a žiju v Česku.

22. 11. 2019 20:31:30
Nebo v Čechách, Tcheco, Чехии,a one small country in central Europe. Prostě tady. Věčně nás něco štve a to i oprávněně, ale z druhé strany mám dojem, že si někdy neuvědomujeme, že se máme docela dobře.

Tedy možná ne jako jednotlivci, ale stát. A že nám chybí hrdost.

Řekl bych, že jsem průměrný cestovatel, Evropu mám skoro celou, chybí mi Řecko, Albánie ,Rumunsko, Lucembursko, Portugalsko, Lotyšsko, Estonsko, Island, Arménie, Azerbajdžán, Vatikán, Melilla a Monako, zbytek mám. Sakra. Chybí mi toho ještě docela dost :-). Pokud beru diamantové doly v Jakutsku, jako podmíněnou Evropu, tak mám ještě Kazachstán, Kubu a Čínu. Jo a Turecko a Severní Kypr ( za Evropu to neberu).

Mám rád německou, rakouskou švýcarskou organizovanost, upřímně nechápu francouzskou svébytnost, jako by se nemohli rozhodnout jestli jít do Německa nebo do Itálie, miluji italský a španělský design a atmosféru. Prostě běžný Čech , kterého začátkem devadesátých vypustili z ostnaté klece šťastně prohlubujícího se socialismu.

Bohužel nejvíc času jsem strávil v dnes už neexistujícím SSSR, 5 let a nástupnickém Rusku 3 roky. A proto i většina mých blogů souvisí s touto tématikou. Prostě proto, že si myslím, že vím o čem mluvím, teda píšu.

Milion chvilek pro demokracii.

Pana Babiše jsem nikdy nevolil a to z jednoho důvodu. Sice jen z doslechu, ale setkal jsem se s ním dávno před jeho politickými ambicemi. A moje , snažím se, maximálně objektivní charakterisika je :

+ je to ohromný workoholik,

- damascénský meč lze údajně vykovat , že ostří má tloušťku molekuly železa. Existuje rčení „ na hraně zákona“, Ohledně pana Babiše , se mi vždy vybaví scéna , kde Babiš kráčí po ostří damascénského meče šířkou v onu molekulu a mírně se naklání na tu stranu , která symbolizuje zákon. Jako podnikatel „ pryč, na tohle nemám !“, ale současně respekt,

Ale jako občan s volebním právem tohle prostě nechci. A Rusko mě v tom inspiruje. Vždyť V.V. Putin začínal stejně. A jako Putin měl haluz, že v letech 2000-2014 stabilně rostla cena ropy a to tak, že jeho mafie prostě nestíhala rozkrást státní rozpočet tak i Babiš nestihl za roky expanze ekonomiky , která probíhala absolutně nezávisle od jeho aktivit, šlohnout z rozpočtu tolik, že by to voliči pocítili. Takže je u svých voličů za hrdinu, zatím ( než příjde období krize). A já osobně proto podporuji snahy zbavit se Babiše co možná nejdříve. Milion chvilek pro demokracii. Za mě , Ano, tedy ano, tedy souhlas.

A první důvod, proč jsem rád za to, že jsem Čech je video jednoho z hlavních ruských opozičních blogů na Youtube „ Zprávy z supervelmoci“ . V Moskvě v srpnu 2019 proběhly demonstrace proti falsifikaci voleb do Moskevského parlamentu, největších demonstrací se zúčastnilo několik desítek tisíc lidí a sankcemi byly drakonické, tresty , několik desítek demonstrantů je souzeno, nebo už i odsouzeno na tresty v rozmezí 3-5 let nepodmíněně , za hození papírového kelímku, za dotyk do policejní helmy a za podobně nebezpečné aktivity. „ Zprávy z supervelmoci“ v daném blogu tvrdí : podívejte se jak to vypadá v Evropě, 300.000 lidí na demonstraci, prakticky bez účasti policie a nikdo zatčený. Když se přestaneme bát a bude nás 300.000 tak to ani Putin nezvládne.

Druhý důvod. Ukrajinský Rus Alexandr Ševcov a jeho blog , kde natáčí na Prague Pride 2017. Sleduji jeho videa delší dobu a líbí se mi. Rus z Oděsy, který neakceptuje velkoruskou propagandu, ale snaží se pochopit Evropu. Prague pride očividně nechápe, ostatně já taky ne, navíc někteří zůčastnění jsou skutečně magoři. Ale jako Čech i tak jsem rád, že u nás něco takového je. I dementi třískající lahvemi od piva o stěnu se mají právo prezentovat.

Třetí důvod. Příběhy z kolejí. Blog pražského tramvajáka, věnovaný stupiditě řidičů a chodců v pražské MHD. Ano situace jsou občas brutální, ale nepostrádají svoje kouzlo, jako rytíř ze Star Wars na 1:00 minutě videa. A navíc Praha z pohledu kamery v tramvaji je fakt hezká.

Když čtu literaturu z 30 let občas mne zaujalo to, jak byl hlavní hrdina hrdý na to že pochází z Čech a tak mě napadá, že možná přišla doba tu hrdost obnovit ? A pokud ji obnovíme, tak možná i pan Babiš uzná, že sice je podnikatel na úrovni Trumpa , ale není tou pravou osobou pro řízení státu , a pan Zeman uzná, že má vtipné bonmoty ale tahle kvalita k reprezentování státu nestačí.

Možná jsem naiva, ale bylo by to hezké, kdyby nás ve světě reprezentovaly a stát řídily skutečně politické osobnosti. Ale myslím si, že na to máme, pokud změníme myšlení, uvědomíme si že máme být na co hrdí a začneme od námi zvolených představitelů požadovat fakta a ne bláboly.

Autor: Václav Dlouhý | pátek 22.11.2019 20:31 | karma článku: 13.55 | přečteno: 583x

Další články blogera

Václav Dlouhý

Český jelen dotační

Poskok se opatrně přibližoval. To nebylo dobré. Al Babino ztuhl. Módní strniště se mu naježilo tak, že připomínal rozzuřeného ježka. „No čo je ?“ Zavrčel. „ Brusel chce vrátit prachy“ plačtivě oznamoval Poskok. „A to ako ?“

4.12.2019 v 14:46 | Karma článku: 16.16 | Přečteno: 404 | Diskuse

Václav Dlouhý

Dobře on , Novotný

Přiznám se, že na primitivní humor táty „baviče“ mám alergii. A mladý, no masakr. Bulvární humus first class. Nesleduji to , a tak jsem donedávna ani netušil, že je mladý starostou Řeporyjí.

3.12.2019 v 17:56 | Karma článku: 38.44 | Přečteno: 3516 | Diskuse

Václav Dlouhý

Stříbrný věk ruského rocku.

Když mi před čtyřiceti lety duněli v pokojíčku Motorhead a MC5 , tvářili se moji rodiče jako by jim trhali zuby. A já si říkal, jestli taky budu mít taky tiky, až budou moje děti za pár desítek let poslouchat svou oblíbenou hudbu.

8.11.2019 v 18:39 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 300 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Libor Popovský

Francie: „Obrácená kolonizace“

Tento článek věnuji soudcům našeho Nejvyššího soudu, kteří rozhodli, že zákaz hidžábu v české škole není legitimní.

6.12.2019 v 17:58 | Karma článku: 25.63 | Přečteno: 438 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Naturista

Naturista je člověk, jehož záliba nevyžaduje žádné materiální zabezpečení. Kromě opalovacího krému. V Česku patří k nepropagované, ale trpěné menšině.

6.12.2019 v 13:30 | Karma článku: 14.04 | Přečteno: 366 | Diskuse

Radek Polický

Glosa. Je nošení hidžábu v ČR legální?

Dnes zveřejněné rozhodnutí nejvyššího soudu na to dalo jasnou odpověď. U nás ještě vítězí zdravý rozum a nelze zakazovat něco nad rámec zákona. Zároveň nás zařadilo mezi země tolerantní (alespoň dle zákona) k náboženským svobodám

6.12.2019 v 12:19 | Karma článku: 19.43 | Přečteno: 2950 | Diskuse

Vladimír Havránek

Možná se budete divit, ale i já stojím pevně za Babišem....

Letos 16. listopadu se mi stala velice zvláštní věc. Byli jsme v Praze za synkem a jeho ženou. Šli jsme se projít. Centrum bylo vylidněné a spokojeně jsme kráčeli kolem Vltavy. Najednou dav zhoustl a byli jsme unášeni, aniž jsme

6.12.2019 v 11:49 | Karma článku: 25.99 | Přečteno: 1465 | Diskuse

Karel Ábelovský

Tragédie s agentem

... no, ona už je to popravdě spíše tragikomedie, ne-li spíše fraška. A tak i plejáda defilujících komediantů, šašků a slouhů, vyvolává spíš rozporuplné pocity; kdy nevíte, máte-li se ještě zlobit, nebo se tomu všemu už jen smát.

6.12.2019 v 11:08 | Karma článku: 18.06 | Přečteno: 456 | Diskuse
Počet článků 108 Celková karma 15.58 Průměrná čtenost 904

Věčný hledač čehokoliv. P.S. kašlu na interpunkci :-)

Najdete na iDNES.cz